Naujienos

Vasario 16-oji – Lietuvos gimtadienis

Posted

Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai. Norėdami paaiškinti mažiesiems istorinės datos svarbą, skiepyti patriotiškumo jausmus, vasario 13 d. į Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrių pasikvietėme Lietuvos šaulių sąjungos Panevėžio Alfonso Smetonos 5-osios rinktinės 503-osios kuopos šaulius Rūtą Sutkutę, Donatą Gausą ir kuopos vadą Viktorą Pociulį. Svečiai pristatė Šaulių sąjungą, jos veiklą, demonstravo amuniciją. Drąsesnieji vaikučiai matavosi šalmą, svarstė, kam kariui reikalinga gertuvė, skara, palapinė. Sumaniausieji buvo apdovanoti Lietuvos šaulių sąjungos lipdukais.
Vasario 15 d. rytmetį ikimokyklinio ugdymo skyriaus salėje, papuoštoje vaikų darbeliais, skambėjo Tautiška giesmė, apžiūrėjome Lietuvos valstybės vėliavą, herbą, vaikai stebėjo šešėlių teatro vaidinimą ,,Legenda apie Vilniaus įkūrimą“.
Daug gražių jausmų buvo išlieta deklamuojant, šokant, dainuojant dainas apie Lietuvą. Renginio pabaigoje visus pradžiugino tradicinis ir puošnus Lietuvos gimtadienio tortas – Gedimino pilis.

Vyresnioji auklėtoja Laima Lapinskienė