Naujienos

Vasaros atostogos – sportui, bendravimui ir atradimams

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla ir gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ vykdo Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamus visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektus: mokyklos projektas vadinasi „Sveikas būk!“, bendruomenės – „Kartu mes – jėga!” Abiejų projektų tikslas – skatinti fizinį aktyvumą, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius.
Liepos 12–14 dienomis Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai ir bendruomenės „Upytės žemė“ jaunimas išsirengė į trijų dienų stovyklą pajūryje. Atvykę į Klaipėdos rajone įsikūrusį Vinetu kaimą išvykos dalyviai susipažino su indėnų tradicijomis, rankdarbiais, meno dirbiniais, archainiais ginklais. Edukacijoje „Jaunųjų vilkų kelias“ vaikai rungėsi neįprastose indėniškose rungtyse, įveikė kliūčių ruožą, mokėsi atrasti pasaulio kryptis, o indėnų palapinėje tipi, susigalvoję indėniškus vardus, sužinojo, kaip tampama medžiotojais. Vakarop atvykę į Kretingalės pagrindinę mokyklą, žaidė, gamino vakarienę, sutemus aplankė gražiai apšviestą Kretingalės evangelikų liuteronų bažnyčią.
Antrąją dieną po mankštos ir pusryčių stovyklautojai tęsė pažintį su legendomis apipinta indėnų kultūra, istorija, papročiais ir gyvenimo būdu. Edukacinė programa „Vinetu iššūkis! Lankų mūšis“ pažadino kovotojų dvasią ir dundant būgnams užvirė azartiškas žaidimas, kurio metu stovyklautojai draugiškai veikė komandose, kūrė strategijas ir taktikas, stengėsi nugalėti priešininkų komandą šaudydami iš lankų. Edukacijos „Būgnų ratas“ vedėjas „indėnas“ supažindino su indėniška muzika, papasakojo, kad muzikos garsai sujungia aukštybių ir požemių galias, praeitį ir dabartį, padeda atgauti dvasinę pusiausvyrą, o būgnas – vienas seniausių pasaulio instrumentų, kuriuo senovėje buvo grojama religinių apeigų metu. Edukacijos dalyviai, iš pradžių nedrąsiai mušę pagrindinį indėnų muzikos instrumentą, vėliau taip įsidrąsino, kad muzikavimą baigė garsiai ir džiaugsmingai mušdami ritmą, jautėsi atsipalaidavę ir vieningi. Pasistiprinę pagal autentiškus indėnų receptus pagamintais pietumis, vaikai sėdo į baidares ir išplaukė Danės upe, kurioje netrūko nuvirtusių medžių ir nulinkusių šakų, plaukiant teko padirbėti iš peties, dažnai pagelbėti draugams. Vėlyvą popietę pasiekę pajūrį, prisirinkę kriauklių ir įvairiaspalvių akmenėlių, atsigaivinę sūriu Baltijos jūros vandeniu stovyklautojai grįžo į Kretingalę ir dieną baigė draugiškomis tinklinio varžybomis su vietos jaunimu.
Trečiosios dienos rytą keliautojai padėkojo Kretingalės pagrindinės mokyklos bendruomenės atstovams už svetingumą ir pasuko link Palangos, kurioje laukė nuotykiai iliuzijų name „Eureka“. Edukaciniame užsiėmime „Pažink mokslą kitaip“ stovyklos dalyviai stebėjo įdomią programą: savaiminį ugnies įžiebimą, „Dramblio pastą“, „Vulkaną“, „Spalvų spektrą“, „Bombos sprogimą“ ir kitus kvapą gniaužiančius eksperimentus. Paslapčių ir magijos pilname iliuzijų name jaunimas apsilankė „Visatos kambaryje“, išbandė „Vinių lovą“, apžiūrėjo daugiau kaip penkiasdešimt įvairių interaktyvių eksponatų. Pajūris pasitiko didžiulėmis bangomis, maudytis buvo pavojinga, todėl stovyklautojai braidė pakrantėje, stebėjo paukščius, statė smėlio pilis, vaikščiojo Palangos tiltu.
Stovykla baigėsi, liko smagiai praleistas laikas su bendraminčiais, įveiktų iššūkių džiaugsmas, vienijantis ir palaikantis bendrystės jausmas, išnaudota puiki galimybė padaryti ką nors gero kitam žmogui.

Direktorė Jurgita Zalatorienė