Naujienos

Veiklos Žemei išsaugoti

Laikotarpis nuo kovo 20-osios iki balandžio 20-osios vadinamas Žemės mėnesiu. Juo siekiama atkreipti dėmesį į ekologines problemas – didėjančią Žemės taršą. Tai kvietimas susimąstyti, kaip kiekvienas galime prisidėti, kad gyventume sveikesnėje, švaresnėje, mažiau gamtą žalojančioje aplinkoje. Žemės mėnesio metu Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje buvo organizuojamos švarinimo talkos, sveikos gyvensenos, kūrybinės veiklos apie žemę, gamtą ir būtinybę tai išsaugoti ateities kartoms.
Akcijos metu „Mes rūšiuojam“ buvo renkamos nešiojamosios baterijos, akumuliatoriai, nebenaudojama buitinė technika. Mokiniai ir jų tėveliai aktyviai dalyvavo makulatūros rinkimo akcijoje. Surinkę beveik dvi tonas makulatūros, ją pridavė atliekų tvarkymo įmonei UAB „Ekobazė“. Sakoma jog sukaupus vieną toną popieriaus, mes išsaugome net septyniolika medžių, mokiniai paskaičiavo, kad šį pavasarį dalyvaudami makulatūros rinkimo akcijoje mes išsaugojome apie trisdešimt medžių.
Pavasario talkos metu mokiniai tvarkė mokyklos teritoriją, rinko šiukšles pakelėse, parke, tvenkinio pakrantėje, Čičinsko piliakalnyje. Mokiniai džiaugėsi, kad kasmet surenkama vis mažiau šiukšlių, o tai reiškia, kad visuomenė tampa atsakingesnė ir supratingesnė. Sutvarkius aplinką, buvo organizuojamos pavasario kroso varžybos, žibutėmis pasipuošusiame, Čičinsko piliakalnyje.
Baigiantis Žemės mėnesiui, kuris buvo skirtas sveikos gyvensenos ir saugios aplinkos kūrimui, supratome, kad saugesnės, tvaresnės ir švaresnės žemės ateitis priklauso nuo mūsų visų pastangų.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė