Naujienos

Velykų belaukiant

2022 m. balandžio 5 d. popietę 5 ir 6 klasių mokiniai turėjo netradicines klasės valandėles, kurių metu buvo trumpai papasakota apie Šv. Velykų reikšmę, jos simboliką, pristatytas margučių marginimo būdas vašku, jo raštai bei simboliai. Anot 5 kl. vadovės, dailės ir technologijų mokytojos bei tautodailininkės Laimos Kiškienės „margutyje užkoduojami linkėjimai, pageidavimai, gerumas. Iki šiol per Šv. Velykas jie dovanojami, jais keičiamasi. O margučio raštas, margutyje išpieštas piešinys ar ornamentas – tai žmogaus dvasinės būsenos, jo minčių, linkėjimų išraiška“. Mokytoja taip pat teigia, kad „margučių marginimas yra pats seniausias velykinis paprotys. Marginimo raštai tolimoje praeityje turėjo magišką reikšmę ir išsaugojo daug senųjų lietuvių tikėjimo simbolių. Tuo tarpu šiais laikais kiaušinius marginame įvairiausiais būdais. Tam prekybininkai siūlo daugybę priemonių: lipdukų, lakų, įvairiausių dažų. Senoviniais būdais ir priemonėmis marginti kiaušiniai ant velykinio stalo – ypatinga puošmena, jautrus sąlytis su mūsų protėviais“. Būtent todėl, 5-6 klasių mokiniai kiaušinius margino vašku.
Prasidėjus praktinei veiklai, vaikai labai nedrąsiai pagaliuku darė pirmuosius potėpius, tačiau praėjus kelioms minutėms įsidrąsino ir prasidėjo gražiausia kūryba. Kiekvienas kūrė savo raštus, ornamentus, sudėdamas į juos šviesiausias mintis. Vaikams tai buvo geriausia terapija po pamokų gausos.
Šią edukaciją išbandė ir 1-4 klasių mokiniai. Atidžiai išklausę pasakojimą ir instrukcijas, kibo į darbą. Vaikai buvo labai susikaupę ir su didžiausiu džiaugsmu, kūrė savo gražiausius margučius.
Džiaugiamės turėję tokią gražią edukaciją ir dėkojame 5 kl. vadovei, dailės ir technologijų mokytojai bei tautodailininkės Laimai Kiškienei už suteiktas žinias.

Socialinė pedagogė Lina Misevičienė