Naujienos

Vertybes formuoja knygos

Posted

Skaitymo skatinimas – viena iš svarbių mokyklos bibliotekos veiklos sričių, tuo labiau, kad 2016-ieji Seimo paskelbti Bibliotekų metais.
Tarptautinę vaikų knygos dieną paminėjome akcija „Skaitome Anderseną“. Vyresniųjų klasių mokiniai pradinukams skaitė pasakas, diskutavo. Mokslo metų baigimo šventėje išskirtinio dėmesio sulaukė aktyviausi bibliotekos lankytojai, perskaitę daugiausiai knygų: Simonas Balsys, Elada Vasiliauskaitė, Sintija Balsytė, Kamilė Urbonavičiūtė ir Fausta Ažubalytė.
Mokytojos Vidos Ramoškienės paskatinti vyresniųjų klasių mokiniai rengė perskaitytų knygų pristatymus. Parodėlė bibliotekoje sukėlė malonų šurmulį, susidomėjimą. Geriausiai, išradingiausiai perskaitytų knygų pristatymus parengė Greta Sasnauskaitė ir Monika Mejeraitė. Monika Mejeraitė ir Aistė Krikščiukaitytė vyresnių mokinių grupėje per mokslo metus perskaitė daugiausia knygų. Šioms mergaitėms įteiktos atminimo dovanėlės.
Mokinių kūrybos knygelės „Iš širdies – širdin“ pristatymo šventėje įteiktos padėkos dešimčiai žmonių, dalyvavusių akcijoje „Dovanok knygą mokyklai“ ir papildžiusių bibliotekos fondus 43 knygomis. Šių dienų knygnešiai: Vida Ramoškienė, Genutė Tidikienė, Zina Juzėnienė, Jurgita Zalatorienė, Virginija Kievinienė, Danguolė Maslauskienė, Monika Mejeraitė, Lukas Tamošiūnas. Juozas Jakubonis mokyklai padovanojo 12 tomų enciklopediją. Labai malonu, kad savo mokyklos nepamiršo kraštietė, kompozitoriaus Antano Belazaro, kurio vardu pavadinta mūsų mokykla, sesuo Aldona Belazaraitė-Masiokienė, padovanojusi du dainų rinkinius. Rinkinio „Saulėtos dainelės“ autorės dedikacija: „Skiriu pagrindinei Upytės Antano Belazaro vardo mokyklai, kadaise parodžiusiai man pirmuosius žingsnelius į pažinimą. Ir nors mano pirmųjų pedagogų jau seniai nebėra, tačiau tebegyvuoja atsinaujinusi Upytės mokykla, kuriai iki šiol tebejaučiu nostalgiškus jausmus ir, norėdama juos išreikšti, skiriu savo sukurtas daineles. Būtų malonu, kad jos Jums patiktų ir būtų dainuojamos. Su meile ir pagarba Ald. Belazaraitė-Masiokienė. 2016-05-10.“
Bendravimas su knyga nesibaigia ir Bibliotekų metai dar tęsiasi, ir darbai laukia…

Bibliotekinkė Dalia Greviškienė