Naujienos

Viešnagė Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai 2019 m. gruodžio 6 d. dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusiame renginyje „Svečiuose pas Matą Grigonį“,  skirtame vaikų literatūros kūrėjo Mato Grigonio 130-osioms gimimo metinėms paminėti.

Mokinius pasitiko bibliotekos darbuotojai, kurie skaidrėmis pristatė M. Grigonį kaip mokytoją, rašytoją, poetą, vertėją, tautosakos rinkėją, žaidimų literatūros ir lietuvių vaikų poezijos pradininką, vertėją, gamtininką, iškilią asmenybę, nestokojusią gabumų ir dvasinio jautrumo. Iš visos gausios M.Grigonio vaikų kūrybos didžiausią išliekamąją vertę turi jo liaudies žaidimų rinkiniai. Mokiniai, padedami vyr. bibliotekininkės Lidos Žukauskaitės, susikūrė lankstinuką, kurį  užpildė savo kūryba. Žaidė muziejininkės Irenos Lesvičiūnienės organizuojamus smagius senovinius žaidimus iš M. Grigonio žaidimų knygos.   Klausėsi muziejininko Audriaus Daukšos kanklėmis atliekamos advento laikotarpio dainos.

  Kiekviena išvyka praturtina žiniomis, atradimais ir naujomis patirtimis.

                                                          Mokytoja Danguolė Maslauskienė