Žalioji olimpiada

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos komanda dalyvavo VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ organizuotos nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ pusfinalyje Šiauliuose. Į pirmą konkurso etapą įsijungė 250 šalies mokyklų, į antrąjį pakviesta daugiau kaip 80 aktyviausiųjų. Gegužės 17 dieną aštuonios Šiaulių ir Panevėžio apskričių komandos susirinko kovoti ir išrinkti stipriausius, kurie vyks į finalą. Mūsų mokyklai atstovavo 8 klasės mokiniai Ieva Zalatorytė, Tautvydas Butkevičius, Greta Sasnauskaitė, Dovydas Sokas ir 9 klasės mokiniai Lukas Vecka ir Gabrielė Purauskaitė.
Šiauliuose mokiniai aplankė pagrindinį miesto architektūrinį akcentą – galingą tvirtovę primenančią Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Dviračių muziejuje apžiūrėjo eksponatus, pirmuosius unikalius namų darbo lietuviškus dviračius, stabtelėjo prie sudominusių eksponatų ir klausėsi audiogido pasakojimo. Nusifotografavę Prisikėlimo aikštėje prie skulptūros-fontano „Saulės diskai“ skubėjo į Šiaulių universiteto biblioteką, kurioje ir vyko konkurso antrasis etapas.
Organizatoriai, pasveikinę susirinkusius, pateikė užduotis – sukurti komandos šūkį, atsakyti į daugybę klausimų apie atliekas, rūšiavimą ir aplinkos apsaugą. Ruošdamiesi konkursui dalyviai skaitė „Žaliąją knygą“, todėl daugelis klausimų buvo įveikiami. Mokiniai, susibūrę į glaudžius ratelius, stengėsi atsakyti kuo tiksliau, palaikymo komandos skandavo šūkius ir drąsino saviškius. Kapitonų mūšis, kūrybinės užduotys ir balsai už nuotrauką socialiniuose tinkluose – visi taškai komisijos buvo kruopščiai skaičiuojami. Džiaugiamės, kad mūsų mokiniams sekėsi gerai ir jie iškovojo III vietą. Į finalą buvo išrinkta pirmą vietą iškovojusi Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičiaitės Bitės gimnazija, tačiau suteiktas šansas ir kitoms komandoms gauti kvietimą – tam reikės atlikti papildomas užduotis.
Konkursas, skleidžiantis aplinkosaugines idėjas, kvietė sąmoningai vartoti, nepirkti to, kas nereikalinga ir tapti visuomene, vengiančia atliekų susidarymo, nes tai yra geriau nei pats švariausias jų sutvarkymo metodas.

Direktorė Jurgita Zalatorienė