Žemės diena

Šių metų kovo 27 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje buvo šventinis rytmetys, skirtas paminėti Žemės dienai. Darželio vaikai svečiuose sulaukė mokinukų. Visi kartu vardino pavasario požymius, aiškinosi, kodėl Žemės dienai paminėti pasirinktas pavasario lygiadienis. Mokiniai vaidino pasaką „Saulės ir mėnulio ginčas“. Mažieji tyrinėjo gaublį ir stebėjo, kokia maža mūsų šalis žemės rutulyje. Vėliau vaikai bandė apgyvendinti didelį ant sienos nupieštą žemės rutulį. „ Pelėdžiukų“ grupės vaikai  apgyvendino sausumos ir vandens gyvūnus, „Meškučių“ grupės vaikai – įvairių tautybių žmones, „Nykštukų“ grupės vaikai – paukštelius ir drugelius, o mokinukai žemę apsodino medžiais ir gėlėmis. Vėliau vaikai aiškinosi šiukšlių rūšiavimo svarbą ir patys mokėsi rūšiuoti šiukšles į mažus spalvotus konteineriukus. Šventės metu darželinukai šoko, dainavo, deklamavo. Kelis savo šokius pademonstravo ir mokyklinukai.

Visos mokytojos dovanų gavo po įvairių gėlių sėklų pakelį ir pažadėjo kartu su vaikais pasėti ir išauginti gėlių, kuriomis papuoš savo įstaigų gėlynus. Dabar vaikai jau žino, kad Žemė mus maitina, rengia, šildo, duoda pastogę ir pramogas, todėl atsidėkodami mes privalome ją saugoti ir puoselėti.

Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Ina Visickienė