Naujienos

Žemės mėnuo Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje

Paskelbus Žemės mėnesio pradžią ir „Žaliosios klasės“ konkursą Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenė kibo į darbus, kuriais galėtų prisidėti prie žemės išsaugojimo ateities kartoms.

Kovo 21 dieną, minint Pasaulinę miškų dieną, pradinių klasių mokiniai dalyvavo Krekenavos girininkijos organizuojamoje inkilų kėlimo šventėje „Paukščiai grįžta namo“. Anot miškininkų, kiekvieną pavasarį žmonės kelia inkilus įvairiose vietose – soduose, parkuose ar gyvenamųjų namų kiemuose, tačiau Valstybinių miškų urėdija pabrėžia, kad inkilus būtina kelti ir miškuose, kadangi jie padeda užtikrinti darnaus miško gyvavimą.

Pirmąją balandžio mėnesio savaitę organizuojamos akcijos metu „Mes rūšiuojam“ buvo renkamos nešiojamosios baterijos, akumuliatoriai, nebenaudojama buitinė technika. Mokiniai ir jų tėveliai aktyviai dalyvavo makulatūros rinkimo akcijoje. Juk rinkdami makulatūrą ir sukaupę vieną toną popieriaus, mes išsaugome net 17 medžių, mokomės mylėti gamtą, tausoti jos išteklius.

Balandžio antroje pusėje mokiniai dalyvavo kasmetinėje akcijoje „Darom 2019“. Ši akcija, gyvuojanti jau 12 metus, šiais metais kvietė atkreipti dėmesį į švarią aplinką ir sveiką gyvenseną. Tai vienas didžiausių renginių Lietuvoje, atkreipiantis dėmesį ne tik į aplinkosaugos problemas visame pasaulyje, bet skatinantis savanorystės, socialinio atsakingumo ir pilietiškumo jausmus. Akcijos dalyviai tvarkė mokyklos teritoriją, rinko šiukšles pakelėse, parke, tvenkinio pakrantėje, Čičinsko piliakalnyje. Mokiniai džiaugėsi, kad kasmet surenkama vis mažiau šiukšlių, o tai reiškia, kad visuomenė tampa atsakingesnė ir supratingesnė.

Sutvarkius aplinką, kurioje gyvename, mokyklos sporto aikštyne buvo organizuojamos kalnų dviračių kroso varžybos. Greičiausi dviratininkai atstovavo mokyklai Panevėžio rajono mokyklų mokinių kalnų dviračių kroso varžybose iš kurių grįžo su taurėmis ir medaliais. Iškovota II komandinė vieta rodo, kad švarioje aplinkoje – auga sveiki ir stiprūs piliečiai.

Balandžio 19 dieną Krekenavos girininkija ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija organizavo šventę „Miško diena 2019“, kurios metu mokiniai tvarkė miško teritoriją. Stipriausi berniukai vilko sausas didesnes medžių šakas, mergaitės rinko smulkesnes ir viską nešė į krūvą. Miškininkai stebėjo ir džiaugėsi darbščiais mokiniais, greit sutvarkyta miško aikštele. Įsitikinę, jog yra saugu, užkūrė laužus ir akylai stebėjo, kad nė viena kibirkštėle nenukristų ir nepadegtų šiuo metu ypatingai sausos miško paklotės.

Apibendrinus Žemės mėnesio veiklų rezultatus, už surinktą didžiausią kiekį makulatūros ir senos buitinės technikos, „Žaliosios klasės“ diplomu apdovanoti penktos klasės mokiniai. Septintos klasės mokinėms Kamilei Urbonavičiūtei ir Evai Snieškaitei įteiktos padėkos už atkaklumą siekiant tikslo. Baigiantis Žemės mėnesiui, kuris buvo skirtas sveikos gyvensenos ir saugios aplinkos kūrimui, supratome, kad saugesnės, tvaresnės ir švaresnės žemės ateitis priklauso nuo mūsų visų pastangų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė