Naujienos

Žiema, bėk iš kiemo!

Posted

Užgavėnės – žiemos palydų šventė. Nuo seno švenčiamos linksmai, triukšmingai, sočiai prisivalgius. Tikėta, kad tuomet vasarą nestigs nieko.
Taigi, mūsų antros klasės mokiniai irgi surengė Užgavėnių šventę, į kurią pakvietė visus pradinukus. Vaikai, persirengę įvairiomis kaukėmis, rinkosi į į aktų salę, kurioje laukė įspūdinga Morė. Čia žaidė, šoko, dainavo, išbandė savo jėgas įvairiose rungtyse. Skandavo „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Dar didesnį triukšmą sukėlė, kai pasirodė Lašininis ir Kanapinis. Abu rungėsi tol, kol Kanapinis tapo nugalėtoju. Šventės kulminacija – Morės deginimas. Kartu su ja sudegė negeri vaikų darbai, pyktis, pavydas ir kas bloga. Degant Morei vaišinosi gardžiais, dideliais ir riebiais blynais…
Prisivalgę blynų, su gera nuotaika vaikai skirstėsi į namus, tikėdamiesi, kad žiema nesugrįš ir kad netrukus laukais, miškais ir pievom ateis pavasaris…

Mokytoja Virginija Kievinienė