Naujienos

Žiema, žiema, bėk iš kiemo!

Posted

Kovo 5 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai šventė Užgavėnes. Tai šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį.

Mokiniai, užsidėję kaukes, išskubėjo į ikimokyklinio ugdymo skyrių, ten jų laukė persirengėliai. Gražuolė ožka linksmino ir vaišino ožkos pienu, daktarėlė gydė nuo peršalimo ligų, jaunoji su jaunikiu džiaugėsi savo laime, Kanapinis su Lašininiu ruošėsi žūtbūtinei kovai, aplink šmirinėjo giltinė, čigonė siūlė išburti kortomis, velnias krėtė išdaigas, kriuksėjo kiaulė, skraidė gervė, ant rogučių sėdėjo Gavėnas, muzikantai griežė armonika, o visi šoko ir dainavo. Prisižaidę ir pasilinksminę skandavo: ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo! Jei nebėgsi, išvarysim, su botagais išbaidysim!“ Išgąsdinę žiemą, šventės dalyviai vaišinosi gardžiais blynais.

Gaila, bet žmonių švenčiančių Užgavėnes taip, kaip švęsdavo mūsų senoliai, vis mažėja, taigi šio renginio tikslas puoselėti liaudies tradicijas buvo pasiektas.

 

Pradinių klasių mokytoja Rasa Sikarskienė