Naujienos

Žydėjimo ir santarvės diena

Žydėjimo ir santarves diena

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvauja Žemės ūkio ministerijos, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste.
Pažiūrėję organizatorių dovanotus mokomuosius filmukus ir įgiję teorinių žinių apie Lietuvos senąsias ūkinių gyvūnų veisles ir dabartiniu metu auginamus gyvulius, 5–8 klasių mokiniai atliko užduotis pratybų sąsiuviniuose „Augink, rūpinkis, mylėk“, kurios susiję su įvairiomis gyvulininkystės šakomis.
Gegužės 13 dieną mokiniai apsilankė UAB Upytės eksperimentinio ūkio pieninių galvijų fermoje ir susitiko su fermos vedėja Alfreda Butkevičiene, kuri papasakojo apie šiame ūkyje laikomas karves. Kadangi artėjo Sekminės – augmenijos ir naminių gyvulių garbinimo šventė, vaikai pievoje nupynė vainikus, tačiau papuošti jais žalmarges nebuvo lengva – geltonų kiaulpienių pynės vis nuslysdavo nuo beragių galvų. Vainikai atiteko mažiems draugiškiems veršeliams.
Mokyklos biologijos mokytojas Vidmantas Kirsnys – bitininkas, kuris rūpinasi bitėmis ir prižiūri UAB Upytės eksperimentinio ūkio bityną, todėl maloniai sutiko papasakoti apie dievo vabalėlius, žmogaus globojamus nuo neatmenamų laikų ir išlikusius tokius pat laukinius, kaip žiloje senovėje. Sužinoję apie bitininkystę – vieną seniausių protėvių verslų, bitučių amžių, maitinimąsi, šeimų sudėtį, darbų pasiskirstymą ir vabzdžių pagamintą saldų produktą – medų, vaikai stebėjosi įdomiu šių gyvūnėlių gyvenimu.
Susėdę po gyvybingiausiais medžiais – beržais, saugančiais žmones nuo piktų dvasių ir nešančių laimę, vaišinomės kiaušiniene su spirgučiais ir, tarsi atleisdami vienas kitam smulkias skriaudas, dalinomės maistu su mokyklos bendruomene. Žydėjimo ir santarvės diena, pilna įspūdžių ir geros nuotaikos – pirmas, bet ne paskutinis Šviečiamosios gyvulininkystės programos renginys.

Direktorė Jurgita Zalatorienė