Naujienos

Ačiū už laisvę

Posted

Sausio 13-oji – istorinė diena, kai žmonės, nepabūgę tankų, ginkluoti tik tikėjimu, malda ir daina, kovojo už Lietuvos laisvę ir dėl šių įvykių jaudinosi visa Lietuva.

Laisvės gynėjų dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai paminėjo uždegdami žvakutę už tuos, kurie paaukojo savo gyvybes už Lietuvą. Maironiečių būrelio nariai priminė apie masinį Lietuvos piliečių pasipriešinimą Sovietų Sąjungai, kai buvo bandoma jėga atimti gyva žmonių siena apsuptus reikšmingus valstybės objektus. Susikibusi už rankų mokyklos bendruomenė žuvusiųjų atminimą pagerbė tylos minute. Pirmoje pamokoje mokiniai žiūrėjo filmuotą medžiagą apie pilną įtampos ir nerimo Sausio 13-osios naktį, kalbėjosi apie valstybės saugumą, diskutavo, kaip reikia gyventi, kad Lietuva stiprėtų ir joje būtų gera visiems.

Sekmadienį po Šv. Mišių Upytės Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčioje sugiedoję Tautišką giesmę, susirinkusieji susibūrė prie Nepriklausomybės paminklo. Maironio „Lietuva brangi“ ir širdingos giesmės – tai jėga, suvienijusi bendruomenę, o amžinai žaliuojančių augalų vainikas, žvakių liepsnelės ir gėlės – padėka už galimybę eiti Laisvės keliu.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė