Naujienos

Įdomios ir prasmingos edukacinės veiklos

Gruodžio 18 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 3 ir 4 klasės mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Kaip augalai pasaulį užkariavo“, kuris vyko Panevėžio kraštotyros muziejuje.
Vaikai sužinojo, kad ir žmonės, ir augalai yra šios planetos dalis – lygiaverčiai partneriai. Ryšys su augmenija, atsiradęs nuo seniausių laikų, glaudus ir labai svarbus. Seniau augalai buvo suvokiami kaip statybinė medžiaga, šilumos, maisto šaltinis. Dabar ši samprata kinta: žinoma, kad augalai jaučia, supranta, girdi. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai mokėsi nustatyti medžių amžių, bandė pažinti augalus iš sėklų, dalyvavo uoslės lavinimo mankštoje.
Edukacinė programa vaikus paskatino pažvelgti į mus supantį augmenijos pasaulį kitomis akimis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė