Kalėdos šiaurėje

Dauguma žmonių, išgirdę žodį „Kalėdos“, prisimena laukimo jausmą. Šilumą ir bendrystę. Vienatvę, liūdesį ir atskirtį. Kalėdų senelį, tradicinius patiekalus ir dovanas
Šiemet sukanka jau 60 metų, kai Emilis iš Lionebergos linksmina savo gerbėjus įvairiausiose šalyse. Astridos Lindgren sukurtas Emilio pasaulis yra tapęs Šiaurės šalių kultūros paveldo dalimi. Galbūt todėl, kad ir suaugusieji, ir vaikai Emilyje bei kituose Kathulte gyvenančiuose personažuose lengvai atpažįsta save?
Ką daryti, kai jūs turite daugybę maisto, o kiti jo neturi? Kokį sprendimą priimtumėte jūs? Sprendimų ieškojo ketvirtos klasės mokiniai, skaitydami A. Lindgren knygą „Emilis iš Lionebergos“. Naujos Emilio išdaigos, sprendimai ir jautri širdis sužavėjo mokinius. Reikėjo pagalvoti ir pasiūlyti idėjas, kokius gerus darbus galime padaryti. Ar pasidalintume savo vaišėmis su kitais? Ar nešvaistome maisto veltui?
Ketvirtokai ir parodėlę surengė bibliotekoje apie Kalėdas Šiaurėje. O kokia šventė be skanaus islandiško šokolado… “. Knygų parodėlė kvietė susipažinti su esama bibliotekoje Šiaurės šalių literatūra.
Gera buvo pajusti simbolinę bendruomenės ir draugystės svarbą 2023 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu ir tuo pačiu pažinti Šiaurės šalis ir literatūrą.

Bibliotekininkė Dalia Greviškienė