Naujienos

Kompozitoriaus Antano Belazaro 110-ųjų gimimo metinių minėjimas

Gruodžio 1 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai, lydimi mokytojų, lankėsi Panevėžio kraštotyros muziejuje. Jame vyko kompozitoriaus ir pedagogo Antano Belazaro 110-ajai gimimo sukakčiai skirtas atminimo vakaras „Slaptasis muzikos peizažas“.
Mokiniams muziejaus darbuotojai papasakojo apie ekspozicijas, kurios atskleidžia gyvenimą nuo pačių seniausių laikų iki XVI a., Panevėžio miesto raidą nuo jo įkūrimo 1503 m. iki šių laikų.
Atminimo vakaras prasidėjo muzikologės prof. Ritos Aleknaitės-Bieliauskienės mintimis apie muzikos reikšmę žmogaus gyvenime, lietuviškos muzikos sklaidą, kūrinių gyvavimo istorijas. Daugiausia profesorė kalbėjo apie kompozitoriaus Antano Belazaro gyvenimą ir kūrybą. Kartkartėmis pasakojimą paįvairino kompozitoriaus kurta muzika ir švelnios, laisvalaikiu lietos akvarelės. Kompozitoriaus dukra Danguolė Belazaraitė padovanojo muziejui Belazarų šeimai priklausiusį staliuką, pasidalino nuotraukomis, papasakojo apie savo šeimos gyvenimą.
Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai renginio metu skaitė savo kūrybos eilėraščius, kuriuos parašyti įkvėpė Antano Belazaro lietos akvarelės. Viltė Domkutė ir Viltė Mejeraitė padainavo Antano Belazaro dainą „Mano dienos“, mokykloje besimokantys mokiniai iš Ukrainos lietuviškai skaitė ištraukas iš kompozitoriaus gyvenimo. Panevėžio kraštotyros muziejui ir Danguolei Belazaraitei mokiniai padovanojo savo maketuotus 2024 metų kalendorius, kuriuos iliustravo Antano Belazaro piešiniais ir nuotraukomis.
Kompozitoriaus Antano Belazaro 110-ųjų gimimo metinių minėjimas prisipildė nuoširdžių pasakojimų, švelnių akvarelės spalvų ir didžiulę galią turinčios jėgos – muzikos.

Direktorė Jurgita Zalatorienė