Naujienos

Kovoju su mikrobais

Mikrobų yra visokių ir kenksmingų ir naudingų. Jie yra mikroskopinio dydžio plika akimi nematomos būtybės. Vienas iš būdų apsisaugoti nuo kenksmingų mikrobų tai kruopščiai plauti rankas, laikytis asmens higienos. Kiekvieno asmens higiena priklauso tik nuo jo paties, o jos stoka yra viena iš priežasčių, kuri gali sutrikdyti žmogaus organizmo ir atskirų jo kūno dalių veiklą, ko pasekoje asmuo gali susirgti arba kitaip sunegaluoti.
Kovo 5 d. A. Belazaro pagrindinės mokyklos darželio skyriuje, „Pelėdžiukų“ ir „Meškiukų“ grupėse vaikai dalyvavo eksperimentiniame užsiėmime „Kovoju su mikrobais“.
Vaikai klausė pamokėlės apie mikrobus, kokie jie būna, kaip atrodo, kur gyvena. Aiškinosi, kaip klastingai bakterijos ir virusai bando surasti įvairiausių būdų, kad patektų į mūsų organizmą ir sukeltų įvairias ligas. Ugdytiniai įsijungė į diskusiją, kaip su mikrobais turėtume kovoti, kad išvengtume jų plitimo. Kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste vaikai atliko eksperimentą, tapdami tikrais mikrobų detektyvais: pasitelkę „mikrobų“ miltelių ir ultravioletinės lempos pagalba ieškojo pasislėpusių mikrobų ant rankyčių bei stebėjo, ar įmanoma mikrobus nuplauti tik su vandeniu, ar visgi reikalinga ir muilo pagalba.
Ugdytiniai prisiminė tinkamas rankų plovimo taisykles ir pasižadėję laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų. Žinių užtikrinimui vaikai pažiūrėjo filmuką „Mikrobai puola“ ir aptarė Kakės Makės kelionę po mikrobų pažinimo pasaulį.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Irena Kuklierytė