Naujienos

Papročiais turtinga Užgavėnių šventė Upytėje

Vasario 13 d. Upytės tradicinių amatų centre šurmuliavo vestuvininkai, daktarai, muzikantai, lašininis su kanapiniu, o su jais ir mažieji šventės dalyviai – kaukėmis pasipuošę Panevėžio miesto ir rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikai, pradinių klasių mokiniai.
Anot tradicinių amatų centro vadovės Aušros Sidorovienės Užgavėnių šventės tradicijos primena, kad ši šventė turi tam tikras svarbias apeigas, kurios skirtos kovai su blogiu, vaisingumo skatinimui. Taigi svarbiausi dalyviai, kurie tas apeigas išpildys, yra suaugusieji, o vaikai yra stebėtojai ir šių tradicijų perėmėjai.
Šventės svečiai, kartu su vestuvininkais, sukosi Užgavėnių šokių rateliuose. Eidami raudonu kilimu, kur buvo renkama gražiausia, išraiškingiausia ir linksmiausia kaukė, jautėsi tikromis žvaigždėmis – šypsojosi fotografams, mojo ranka susirinkusiems smalsuoliams. Išsirikiavę į nenusakomo ilgio eiseną, šventės dalyviai graudžiai raudojo atsisveikindami su Gavėnu, kurį greit paleido dūmais, tikėdamiesi taip „išvaryti“ susikaupusį blogį, o kartu ir įkyrėjusią žiemą.
Prikišę pilnus pilvus mielinių blynų vaikai džiaugėsi dalyvavę renginyje, kuriame puoselėjamos krašto tradicijos ir prisimenami papročiai.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė