Naujienos

Ugdymas karjerai. Patirtiniai vizitai

Posted

Žmogus, siekiantis rasti sau vietą šiuolaikiniame darbo pasaulyje, turi sugebėti tikslingai veikti kintančioje situacijoje. Profesinio veiklinimo vizitai yra viena iš ugdymo karjerai veiklos dalių.

Gegužės 11 dieną grupelė Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos dešimtokų apsilankė Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje. Labiausiai domino virėjo, kompiuterių tinklų derintojo, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, floristo profesijos. Mokiniai apžiūrėjo mokymo kabinetus, klausėsi pasakojimo apie galimybes įgyti profesiją, domėjosi perspektyva.

Kita stotelė – Panevėžio profesinio rengimo centras, kuriame mokiniai susipažino su apdailininko (statybininko), automobilių mechaniko, kirpėjo, masažuotojo, agroserviso darbuotojo ir kitomis specialybėmis. Mokiniai nebuvo pasyvūs klausytojai ar stebėtojai, bet klausinėjo, aiškinosi jiems rūpimus klausimus.

„Įspūdžių daug, bet sprendimą priimti dar sunku, reikės gerai pamąstyti“ – kalbėjo mokiniai, važiuodami namo.

 

Mokytoja Dalia Greviškienė