Pramoga šauniausiems

Pagal Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje patvirtintą tvarką visus mokslo metus mokiniai rinko balus už pagalbą klasės auklėtojams, mokytojams, pasirodymą mokyklos ir bendruomenės renginiuose, dalyvavimą konkursuose, varžybose, olimpiadose. Mokykloje svarbus mokymosi motyvacijos veiksnys – pažymys, tačiau ne mažiau svarbūs paskatinimai, pagerbimas ar dovanos ir už kitą veiklą.
Gegužės 24 dieną pradinių klasių mokiniams įteikėme kvietimus į vaikų vasaros poilsio stovyklą „Bėkime į vasarą drauge“, vyresnių klasių mokiniams – vasaros ekskursijas, stovyklas ir kultūrines pažintines išvykas, kurias organizuoja mokykla kartu su gyventojų bendruomene „Upytės žemė“. Didžiausia intriga buvo, kai pakvietėme penkis šauniausius mokyklos mokinius nuvykti ten, kur dar niekada nebuvo. Vaikai spėliojo: boulingas, vandens pramogų parkas, kino filmas, dažasvydis… Organizatoriai buvo nekalbūs, todėl susirinkusieji palydėjo 5 klasės mokinę Agnę Zalatorytę, 8 klasės mokinį Fernandą Židonį, 9 klasės mokinius Dovydą Stankevičių, Luką Baltramiejūną ir Luką Griniūną į balionais ir spalvotomis juostelėmis papuoštą mikroautobusą, kurio maršruto nežinojo net lydinti mokytoja Rasa Sikarskienė. Panevėžyje „Pabėgimo kambaryje“ užrakinta mokyklos komanda suprato, kad reikės bendrų pastangų ieškant užuominų ir sprendžiant užduotis, norint rasti pagrindinį išėjimo raktą.
Grįžę vaikai pasakojo apie kupiną įspūdžių nuotykį, o organizatoriai džiaugėsi, kad pavyko šauniausius mokinius nustebinti sparčiai populiarėjančia intelektualia laisvalaikio pramoga.

Direktorė Jurgita Zalatorienė