Naujienos

Aktyvios mokinių veiklos Anykščiuose

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos Mokinių taryba įgyvendino Panevėžio r. savivaldybės finansuojamos Jaunimo užimtumo programos projekto „Pažink save“ veiklas.
Rugsėjo 22 d. septintų-dešimtų klasių mokiniai vyko į Anykščių kraštą. Labirintų parke vaikai išsiaiškino kokios yra labirintų rūšys ir paskirtys įvairiuose kultūros ir istorijos laikotarpiuose. Išklausę teorinę dalį, pasiskirstę į komandas mokiniai pasinėrė į klaidžią kelionę, kurios metu turėjo atlikti užduotis ir rasti išėjimus iš pagrindinių parke esančių labirintų. Sugrįžę mokiniai dalinosi įspūdžiais ir nepakartojama patirtimi, džiaugėsi gautais pažymėjimais. Po rungtynių vaikai išmėgino ir kitas Labirintų parko pramogas – suposi ant karuselių, šokinėjo ant vandens pagalvės, savo jėgas išbandė mini golfo aikštelėje, šaudykloje, maitino ryškiaspalves tvenkinio žuveles, parko teritorijoje važinėjo traukinuku.
Pažintinę kelionę tęsė prie Puntuko akmens. Tai antras pagal dydį Lietuvos akmuo bei mūsų lakūnų didvyrių S. Dariaus ir S. Girėno įamžinimo vieta. Laiptukais pakilo iki Lajų tako. Nuo Puntuko prasidėjęs ir medžių viršūnėmis vinguriuojantis Lajų takas tęsiasi 300 m ir kyla aukštyn, kol pasiekia 21 m aukštį. Įveikę šią trasą, mokiniai įkopė į 35 m aukščio apžvalgos bokštą, būdami jame, stebėjo apdainuotą Anykščių šilelį, pasigrožėjo Šventosios upės vingiais, aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštais.
Po pažintinės dalies mokinių laukė išbandymai Dainuvos nuotykių slėnyje. Išklausę instruktažą apie saugų elgesį medžiuose, mokiniai išbandė savo jėgas. Drąsiausieji ir vikriausieji vieną po kitos įveikė visas šešias trasas ir išbandė skrydį per Šventąją.
Mokiniai patyrė daug jaudulio ir nepakartojamų emocijų. Daugelis džiaugėsi įrodę sau ir kitiems, kad nebijo aukščio ir gali rasti išėjimus bet kokiame labirinte bei nugalėti bet kokias kliūtis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė