Naujienos

Balta skraiste apgaubta išvyka

Posted

Prasidėjusi žiema Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniams atnešė smagią išvyką į Vilnių.
Akropolio Ledo arena, didžiulis batutų pramogų centras „Skypark“ ir Valdovų rūmai – patraukliausia programa, į kurią gruodžio 8 dieną išvyko daugiau kaip pusę mokyklos. Ledo arenoje kai kurie mokiniai pirmą kartą apsiavę pačiūžas nedrąsiai bandė čiuožti. Vieniems sekėsi geriau, kiti, prilaikomi draugų, „gaudė“ pusiausvyrą, juokėsi, krito ir vėl kėlėsi. Po valandos intensyvių treniruočių daugelio judesių koordinacija pagerėjo ir vis daugiau čiuožėjų darniai suko ratus spindinčiu ledu.
Didžiuliame batutų pramogų centre sportiškai apsirengę mokiniai didesniam fiziniam krūviui pasiruošė atlikę apšilimo pratimus. Šokinėjimas ant batuto yra linksmas užsiėmimas bet kokių fizinių sugebėjimų žmonėms ir labai naudingas sveikatai: padeda treniruoti visus raumenis, stiprina kiekvieną kūno ląstelę, o tai yra stiprios imuninės sistemos, saugančios nuo įvairių ligų, sąlyga. JAV kosmoso agentūra „NASA“ išplatino pareiškimą, kad šuolis ant batuto – tai pats geriausias mankštos pratimas ir astronautai, rengdamiesi sudėtingoms misijoms, treniruojasi ant batuto. Mokiniai, skambant muzikai, mosuodami rankomis, pritraukę kelius prie krūtinės, net persiversdami ore per galvą dvi su puse valandos šokinėjo. Užvaldyti azarto ir nugalėję aukščio baimę vaikai, kaip kamuoliukai atšokę ne tik nuo žemės, bet ir nuo sienų, ilgai prisimins erdvę, kurioje beveik patikėjo, kad gali skristi.
Paskutinė išvykos dalis buvo rami – aplankę Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus mokiniai susipažino su Lietuvos istorija, valstybių ryšiais, apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus, unikalius radinius, istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją.
Nusifotografavę prie Kalėdų eglutės, kurios balta skraistė apgaubė didelę dalį Katedros aikštės, mažuose mediniuose nameliuose nusipirkę lauktuvių keliautojai dar ilgai dalinosi dienos įspūdžiais. Išvyka vaikams suteikė ne tik daug džiaugsmo, bet ir galimybę bendradarbiauti, suprasti ir padėti vienas kitam, o tai yra sėkmingo bendravimo pagrindas, kurį reikia ugdyti vaikystėje.

Direktorė Jurgita Zalatorienė