Naujienos

Čia – mūsų žemė!

Čia- mūsų žemė

Liepos 6 dieną Upytėje ant Čičinsko kalno iškilmingai paminėta Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.
Po šv. Mišių už Lietuvos valstybę ir jos žmones iš Upytės Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčios link Upytės piliakalnio, plazdant vėliavoms ir grojant pučiamųjų orkestrui, pajudėjo didžiulė kolona. Joje ėjo rajono savivaldybės tarybos vadovai ir nariai, administracijos darbuotojai, seniūnijų, bendruomenių atstovai, upytiečiai ir svečiai ne tik iš visos šalies, bet ir iš užsienio.
Upytės piliavietėje, istoriniuose šaltiniuose minimoje nuo XIII a., susirinkusieji pamatė visų Lietuvos regionų parengtas programas, pavadintas vienu vardu – „Čia – mūsų žemė“, mezgė tautinį šaliką, kuris keliauja po visas seniūnijas ir simbolizuoja Tautos vienybę. Devintą valandą, susikibę už rankų, sugiedojo Tautišką giesmę. Nusileidę į piliakalnio papėdę, išklausę Panevėžio rajono savivaldybės mero Povilo Žagunio sveikinimo kalbos, stebėjo folkloro grupės iš Pietų Korėjos pasirodymą ir klausėsi Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ gyvo garso koncerto.
Smagu, kad didelis būrys upytiečių dalyvavo šventėje. Gera buvo matyti pasipuošusį jaunimą – vilkėdami Lietuvos tautinį kostiumą, nešdami vėliavas, kartu su visais giedodami Lietuvos himną, vaikai ir jaunuoliai prisiliečia prie simbolių, kurie padeda formuoti tapatybę, sujungiančią asmenybę su tauta ir jos vertybėmis.

Mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė