Naujienos

Dovana vaikams – spektaklis „Liūdna linksma pasaka“

Sausio 20 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai vyko į Panevėžio lėlių vežimo teatrą. Vaikus pasitiko Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, kuris padovanojo spektaklį „Liūdna linksma pasaka“ iš Ukrainos atvykusiems vaikams ir jų bendraklasiams.
Spektaklis „Liūdna linksma pasaka“ pastatytas J. Gruševskio pjesės motyvais. Režisierė Alisa Gladkova – Kijevo Nacionalinio teatro, kino ir televizijos universiteto režisūros specialybės absolventė. Spektaklis, tai romantikos bei subtilaus vaikiško humoro istorija, kurios pagrindinis veikėjas Petriukas nusprendžia vesti princesę. Tačiau ne viskas taip paprasta – tam, kad vestų princesę, pirmiausia reikia ją išvaduoti iš piktosios Raganos nelaisvės…
Spektaklyje vyrauja amžina gėrio ir blogio kova, pabrėžiama santykių tarp žmonių svarba. Nes tam, kad galėtume kažką sukurti reikia mokėti susitarti. Nuotaikingos muzikos pilna istorija privertė nusišypsoti visus spektaklyje buvusius žiūrovus. Spektaklyje aktoriai kalbėjo lietuvių ir ukrainiečių kalbomis.
Renginio pabaigą vainikavo fojė surengtos vaišės. Grįždami mokiniai dalijosi savo patirtais įspūdžiais, aptarė juokingas situacijas, kurios nutiko pasakos veikėjams, o labiausiai džiaugėsi, kad galėjo gyvai išgirsti ukrainiečių kalbą.
Vyr. mokytoja Aušrinė Garuckienė