Naujienos

Gimtosios kalbos savaitė

Posted

Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė renginių, skirtų lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti. Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vasario 20–24 dienomis vyko gimtosios kalbos savaitė.
Pirmadienį vyresniųjų klasių mokiniai rašė diktantą. Mokiniai stengėsi kuo geriau parašyti, kad klasė gautų kuo daugiau balų. Džiugu, kad 6 klasės mokinė Agnė Zalatorytė diktantą parašė be klaidų. Ne mažiau emocijų ir noro kuo geriau parašyti buvo ir antradienį dailyraščio konkurso metu. Be klaidų dailiausiai tekstą parašė 9 klasės mokinė Miglė Liaugminaitė. Trečiadienį paskelbėme dieną be kalbos šiukšlių. 7–8 klasių mokiniai tapo „gydytojais“ – jie siūlė atsikratyti žodžių – kalbos šiukšlių – užrašant juos ant lapelio ir, išmetus į šiukšliadėžę, prisiekti, kad daugiau šio žodžio nebevartos. Ketvirtadienį vyko raiškiojo skaitymo konkursas. Komisija labai džiaugėsi pradinių klasių mokiniais, nes visi išmoko ir padeklamavo bent po vieną eilėraštį. Nelengva buvo išrinkti nugalėtojus. Jais tapo trys mokiniai: 1–2 klasių grupėje – 2 klasės mokinė Simona Rekštytė, 3–4 klasių grupėje – 4 klasės mokinys Arnas Jakaitis, 5–10 klasių grupėje – 6 klasės mokinė Deimantė Šiaudkulytė. Paskutinis renginys – viktorina – vyko penktadienį. Jos metu reikėjo parodyti ne tik žinias, bet ir sumanumą, gebėjimą į rimtus dalykus pažvelgti linksmai. Gimtosios kalbos mylėtojais išrinkti 6 klasės mokiniai.
Pasibaigus gimtosios kalbos savaitės renginiams, pirmadienį susirinkome apdovanoti geriausiųjų, pažadėjome puoselėti savo gimtąją kalbą ir išsaugoti ją ateities kartoms.

Lietuvių kalbos mokytoja Vida Ramoškienė