Naujienos

Išbandymų ir įspūdžių kupina vaikų vasaros stovykla Ustronėje

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla įgyvendino Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamo Vaikų socializacijos projekto „Pažink save“ veiklas, kurio tikslas mokantis visuomenėje priimtų dėsnių, normų ir gyvenimo būdo, patenkinti bendravimo ir saviraiškos poreikius.
Liepos 11-13 d. vaikai dalyvavo trijų dienų stovykloje Ustronės vienkiemyje esančios sodybos kieme. Aptarę stovyklos taisykles ir orientacinio pėsčiųjų žygio maršrutą mokiniai leidosi į kelią. Pirmasis sustojimas Tarnagalos kaime, kur buvo organizuotas dažasvydis. Azarto ir jaudulio kupinas komandinis žaidimas skatino bendradarbiauti, kurti taktinius planus kovojant, suteikė daug gerų emocijų. Pakelyje išsimaudę vėsiame Nevėžio upės vandenyje keliautojai sėkmingai pasiekė Ustronės vienkiemį. Įkūrę palapinių miestelį, vaikai dalyvavo tinklinio, badmintono varžybose, Saulei nusileidus, nurimę ir susėdę prie spragsinčios laužo liepsnos, stovyklautojai dalinosi kelionės įspūdžiais.
Kitos dienos rytą pailsėję ir papusryčiavę vaikai patraukė link kabančio Vadaktėlių tilto, nuo kur prasidėjo baidarių žygis. Gėrėdamiesi poledynmečio laikų kraštovaizdžiu, baidarininkai yrėsi Nevėžio senslėniu. Išbandę save, patyrę neišdildomų įspūdžių ir nuotykių ties malūno užtvanka, keliautojai sėkmingai pasiekė kelionės tikslą. Iki vėlyvo vakaro stovyklavietėje aidėjo linksmas vaikų juokas ir degančio laužo spragsėjimas.
Paskutiniosios dienos rytą pasimankštinę ir papusryčiavę stovyklautojai sulaukė svečių – Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos vyresniosios verbuotojos kpt. Rasos Grigalienės ir jos kolegės vyresn. specialistės vyr. srž. Kristinos Gervienės . Pareigūnės vaikus supažindino su karo tarnybos būdais, Lietuvos kariuomenės struktūra, papasakojo apie šiuolaikinės kariuomenės kasdienybę, pristatė kario pareigas, ginkluotę. Organizavo nuotaikingą ir kupiną azarto estafetę, kurios metu stovyklautojams teko apsirengti kario liemenę, užsidėti kuprinę, šalmą, pasiėmus į rankas ginklą įveikti kliūtis.
Po susitikimo su kariais ir itin aktyvių veiklų muziejininkas Audrius Daukša vaikus pakvietė į klėtelę, kur papasakojo apie knygnešystę, laisvę, anų laikų žmonių požiūrį į mokslą.
Laikas, praleistas stovykloje, suartino mokyklos bendruomenę, jaunimui suteikė galimybę pademonstruoti savo geriausias savybes, o vyresniesiems – pasidžiaugti, kad auga aktyvi, kritiškai mąstanti ir drąsiai reiškianti nuomonę, nebijanti iššūkių ir siekianti rezultato karta, kuria galima pasitikėti.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė