Naujienos

Išvyka į kino centrą „Garsas“

Posted

Kovo 1 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo kino centro „Garsas“ organizuotame  XV tarptautiniame filmų festivalyje „Europos kinas ir dieną, ir naktį!”, kurio tikslas – vykdyti nekomercinio Europinio kino sklaidą, populiarinimą bei edukaciją Panevėžio regione, pristatyti naujausius Europos kino kūrėjų darbus, pelniusius pripažinimą įvairiuose festivaliuose, kritikų įvertinimą.

Mokiniai, pasipuošę kovotojų galvos raiščiais, mielai pozavo prie raudono kilimo jų laukusiems fotografams. Vaikų ir jaunimo programa prasidėjo 2018 metų kino filmo „Kovotoja“ (Nyderlandai) nacionaline premjera. Tai filmas apie  dvylikametę Bo, išgyvenančią tėvų skyrybas. Mergaitė priversta klausyti nuolatinių tėvų barnių, kraustytis į kitą būstą, rūpintis vyresniuoju broliu, kuris be galo talentingas, tačiau visiškai nepasitikintis savimi. Tačiau kai visas pasaulis pradeda slysti iš po kojų ir pyktis užvaldo kūną, Bo atranda kikbokso salę, kuri tampa antraisiais namais, kuriuose galima išlieti blogąsias emocijas, mokytis valdyti ir kontroliuoti savo elgesį. Mokiniai susikaupę stebėjo filmo heroję, jos kovas bokso ringe, plojimais lydėjo teisingai priimamus mergaitės sprendimus.

Pasibaigus filmui žiūrovai neskubėjo skirstytis, visi laukė fotokonkurso „Pasiruošęs kovai“ rezultatų. Mokiniai džiaugėsi pamatę savo nuotraukas tarp nugalėtojų didžiajame kino salės ekrane. Visus maloniai nustebino gauti prizai – raktų pakabukai su bokso pirštinėmis ir gardūs „Nykštuko“ sūreliai. Organizatoriai susirinkusius mokinius išlydėjo visiems linkėdami išmokti kontroliuoti savo emocijas, o susikaupusį pyktį paversti jėga siekiant pergalių.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė