Naujienos

Kartu prieš smurtą

Kovo 27 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos septintos klasės mokiniai Panevėžio apygardos prokuratūroje dalyvavo renginyje „Kartu prieš smurtą“.
Aplankę labdaros ir paramos fondo „Angels of light“ parodą, kurioje eksponuojami iš Ukrainos karo zonos atvežti asmeniniai daiktai, sugriautų miestų nuotraukos, vaikai klausėsi Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokurorės Kristinos Ulienės ir Panevėžio rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologės Liudmilos Nikolajenko. Prokurorė ir psichologė kalbėjo apie vaikų pareigas, atsakomybę, paauglystėje patiriamus sunkumus, mokė, kaip atpažinti smurtą, kada ir į ką kreiptis pagalbos. Kalbant apie prevencines priemones buvo siekiama informuoti mokinius apie teisės pažeidimų pasekmes ir vaikų atsakomybę, padrąsinti mokytojus bendradarbiauti su teisėsauga ir kartu kovoti su smurtu bei konfliktais mokykloje.
Renginio „Kartu prieš smurtą“ veiklos augino mokinių supratimą apie teisėsaugos institucijų veiklą, priminė vaikų atsakomybes ir sustiprino mokinių pozityvaus bendravimo nuostatas.

Socialinė pedagogė Edita Vilniškienė