Naujienos

Kompozitoriaus Antano Belazaro 110-ųjų gimimo metinių minėjimas

Mokykloje lapkričio ir gruodžio mėnesiai buvo skirti Antano Belazaro gyvenimo ir kūrybos aktualizavimui: mokiniai informacinių technologijų pamokų metu kūrė 2024 metų kalendorius, kuriuose panaudojo Antano Belazaro nuotraukas. Lietuvių kalbos kabinete ant sienos eksponuojamos Antano Belazaro lietos akvarelės, pagal jas mokiniai kūrė eilėraščius. Gruodžio pradžioje mokiniai kūrybinę programą pristatė Panevėžio kraštotyros muziejuje, susitiko ir bendravo su kompozitoriaus Antano Belazaro dukra Danguole Belazaraite, apžiūrėjo Belazarų šeimos muziejui dovanotą medinį stalelį.
Gruodžio 21 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko popietė „Aš laukiu Kalėdų“, kurios metu vyko kompozitoriaus Antano Belazaro 110-ųjų gimimo metinių minėjimas. Mokiniai iš Ukrainos, kurie šiuo metu mokosi mokykloje, lietuvių kalba skaitė ištraukas iš Upytės ir mokyklos istorijos, prisiminė Antano Belazaro šeimos gyvenimą Upytėje. 3 klasės mokinės Viltė Domkutė ir Viltė Mejeraitė padainavo Antano Belazaro sukurtą dainą „Mano dienos“. Renginio metu mokiniai skaitė savo eiles, kurias parašyti įkvėpė Antano Belazaro lietos akvarelės.
Bendra daina „Aš laukiu Kalėdų“ sujungė visus renginio dalyvius į vieną skambančią bendrystės jūrą, kupiną šviesaus Kalėdų laukimo.

Direktorė Jurgita Zalatorienė