Naujienos

Kovo 14-oji – skaičiaus PI diena

Kovas… Kartu su kalendoriniu pavasariu ateina visų laukiamos šventės. Kovo keturioliktoji dėl savaime suprantamų priežasčių yra vadinama skaičiaus Pi diena. O kas gi tai per skaičius ir kuo jis mums svarbus? Pi – tai iracionalusis skaičius, kurio apytikslė reikšmė yra 3,14. Todėl matematikos mėgėjai Pi dieną švenčia kovo 14-ąją. Pačiais naujausiais skaičiavimo metodais iki šiol yra pavykę surašyti trilijoną skaičiaus Pi skaitmenų po kablelio – ir tai dar tikrai ne pabaiga.

Šios šventės idėja 1987 metais kilo amerikiečių fizikui Larry Shaw. Pasaulyje gyvuoja tradicija Pi dieną  valgyti apvalų pyragą, papuoštą graikiška raide π. „Pi“ asocijuojasi su anglų kalbos žodžiu „pie“ (pyragas) ir geometrine jo forma.

Su šiuo skaičiumi šį bei tą bendro turi visi – ar pieštumėte kokius nors objektus, kuriuose esama apskritimų, ar naudotumėtės kokia nors transporto priemone (beveik visos jos turi ratus), ar užsiimtumėte kokiais nors skaičiavimais, būtent skaičius Pi leidžia apskritimo ilgį susieti su jo skersmeniu. Tiksliau, tai yra apskritimo ilgio ir jo skersmens santykis. Matematikos pamokose mokiniai dar kartą prisiminė skaičiaus Pi istoriją, jo reikšmę mokslui ir tai kūrybiškai įprasmino įvairia veikla. Vieni sprendė uždavinius, rinko formules su π, kiti skaičių Pi perteikė kūrybiniais darbais – piešė piešinius arba kepė pyragus ir vaišino namiškius.

Mokiniai įsitikino, kad matematika yra ne tik rimtas mokslas, bet gali būti linksma, įdomi, žaisminga. Džiugu, kad mokiniai įdomiai ir kūrybingai praleido laiką, ugdė kūrybiškumą, pagilino dalykines ir bendrąsias kompetencijas.

Dėkoju visiems mokiniams, mokytojams ir tėveliams, kurie prisidėjo prie Pi dienos paminėjimo.

Matematikos mokytoja Natalija Kriaučiūnienė

https://www.youtube.com/watch?v=NDUWb9JJfgE