Naujienos

Maironiečių išvyka į Kelmės kraštą ,,Nuo vienuolynų iki dvarų“

Posted

Viena iš maironiečių veiklos krypčių yra Lietuvos, gimtojo krašto pažinimas. Todėl neatsitiktinai lapkričio 6 d. Paliūniškio, Upytės Antano Belazaro pagrindinių mokyklų maironiečiai ir Smilgių gimnazijos mokiniai keliavo po Kelmės kraštą. Pirmiausia apsilankėme Kelmės krašto muziejuje, kuris įsikūręs Kelmės dvaro rūmuose. Susipažinome su muziejaus ekspozicija, dalyvavome edukaciniame žaidime „Indėnų buitis ir žaidimai“. Užsiėmimo metu susipažinome su Karlo May Amerikos indėnų ekspozicija, pasėdėjome indėniškame vigvame, susipažinome su papročiais, šaudėme iš lankų ir ragavome indėnišką arbatą su kukurūzų sausainiais. Kitas sustojimas: Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas. Benediktinų devizas “ora et labora” (melskis ir dirbk). Vienuoliškame gyvenime darbas ir malda glaudžiai susiję, taip susiję, kad darbas tampa malda, o malda – darbu. Apžvalginė ekskursija su vienuoliu po vienuolyną, grigalinis giedojimas, liturginė malda… Visa tai paliko gilų įspūdį ir palietė jausmus. Kelionės paskutinė stotelė Tytuvėnų bažnyčia ir Bernardinų vienuolyno ansamblis.                                                                                                                                                       Patirtis, pažinimas, bendravimas, ir bendradarbiavimas – stipriosios šios išvykos pusės.

Maironiečių būrelio vadovė Dalia Greviškienė ir mokytoja Rūta Grybienė