Naujienos

Mokymasis be sienų – pamokos netradicinėse erdvėse

Galimybė mokytis ir lankyti mokyklą yra esminė vaiko teisės į mokslą dalis. Mokyklos lankymas savaime suprantamas, kasdienis dalykas. Tačiau ne visose pasaulio šalyse taip yra. Todėl Jungtinės Tautos sausio 24-ąją paskelbė Tarptautine edukacijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į žmones, neturinčius galimybių mokytis, ir siekti, kad mokslas būtų prieinamas visiems.
Jau darosi įprasta, kad ugdymo(-si) procesas persikelia į įvairias erdves už mokyklos sienų. Todėl labai apsidžiaugėme, kai Ėriškių kultūros centras paskelbė, kad sausio 24-ąją dar plačiau atveria savo namų duris ir kviečia visus norinčius mokytis.
Pirmos, ketvirtos ir septintos klasės mokiniai dalyvavo puodžiaus Romo Galiausko edukaciniame keramikos užsiėmime Upytės tradicinių amatų centre. Vaikai susipažino su puodžiaus amatu ir patys bandė kurti. Vaikai lipdė molio dubenėlius, paukštelius, gėlytes. Keramikas vaikams pažadėjo jų sukurtus darbelius išdegti molio krosnyje artimiausio renginio metu.
Antrokus aplankė muziejininkė Elvyra Gruzdevienė, kuri vaikams papasakojo apie sunkų lino kelią po malūno sparnais bei parodė, kaip pasigaminti lėlytes iš lino skiautelių ir siūlelių.
Trečios klasės mokiniai važiavo į Ėriškių kultūros centrą ir dalyvavo meno vadovo Remigijaus Sutkaus vestame edukaciniame užsiėmime „Muzikos instrumentai“. Vaikai susipažino su tradiciniais ir netradiciniais muzikos instrumentais, mokėsi groti, o užsiėmimo pabaigoje net ir koncertą surengė.
Penktokai Upytės tradicinių amatų centro svirne susitiko su edukatore Vilija Petkūniene. Klausėsi pasakojimų apie Upytę – linų ir legendų žemę, tekstiliniais dažais dekoravo lino maišelius.
Mokiniai džiaugėsi užsimezgusia draugyste su amatininkais, edukatoriais, muziejininkais, kultūros centro darbuotojais ir pamokomis netradicinėse erdvėse. Atsisveikindami dėkojo už turiningus ir kūrybiškus užsiėmimus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė