Naujienos

Nuotaikinga burbulų fiesta

Birželio 8 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos kieme vyko edukacija „Muilo burbulų fiesta“. Džiugiai nusiteikę pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis ir tėveliais rinkosi į mokyklos kiemą, kuriame laukė pramoga, skirta gerinti psichinę sveikatą bei švęsti mokslo metų pabaigą. Skaisčiai šviečianti saulė, vanduo ir muilo burbulai – viskas, ko reikia puikiai vasaros dienai ir teigiamoms vaikų emocijoms.
Šventę mokiniams dovanojo edukatorė Eglė Rakauskienė. Renginio vedančioji supažindino vaikus su muilo burbulais ir parodė, kaip reikia leisti didelius muilo burbulus. Vėliau kiekvienas išbandė savo jėgas pučiant didžiausią ar keisčiausią burbulą. Burbulus galėjo leisti su specialiomis lazdelėmis. Vaikai galvojo vasariškas svajones, linksmai gaudė ir leido didžiulius muilo burbulus, kurie buvo didesni už balioną, skaidrūs kaip stiklas ir spalvingi kaip vaivorykštė. Tokie neįprastai žavingi muilo burbulai privertė aikčioti kiekvieną. Matydami dangumi skriejančius ir ant nosies galiuko žaismingai sprogstančius muilo burbulus, mokinukai nesitvėrė džiaugsmu. Kiekvienas stengėsi paleisti kuo didesnį muilo burbulą, lenktyniavo, kuris išpūs daugiau burbulų, net bandė juos visus suskaičiuoti. Lauko aikštelėje vyko tikra burbulų fiesta. Pradinės mokyklos baigimo proga, ketvirtų klasių mokiniai gamino atminimo medalius. Ant jų rašė savo norus, spalvino gyvenimo medį, įsiamžino fotografijose. Pramoga suteikė vaikams nepamirštamų akimirkų, gerų emocijų ir puikią nuotaiką. Prieš išsiskirdami vasaros atostogoms, patyrė buvimo džiaugsmą kartu su savo draugais.
Sveikata – tai fizinė, dvasinė ir socialinė gerovė. Teigiamos emocijos – psichinės sveikatos vitaminai. Vaiko psichinė sveikata, kaip ir fizinė sveikata, yra be galo svarbi. Psichinė sveikata susideda iš mąstymo, jausmų ir elgesio. Ji įtakoja kaip vaikas jaučiasi, mąsto, vertina save, bendrauja. Psichinė sveikata padeda susidoroti su pokyčiais, stresu ir kitais gyvenimo įvykiais. Šventės pabaigoje visi vieni kitiems palinkėjo sveikos ir nuotaikingos vasaros.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Irena Kuklierytė