Obuolių šventė

Paskutinį spalio penktadienį Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko Obuolių šventė. Jau savaitę iki šventės vaikai su tėveliais ruošė eksponatus parodėlei „Obelėlė išaugino gausią obuolių šeimyną“ – obuoliukus gamino iš gamtinės medžiagos, buitinių atliekų, klijavo iš popieriaus, mezgė, kepė, piešė.

Šventės dieną vaikai salėje dainavo daineles, deklamavo eilėraštukus, minė mįsles apie rudenį ir obuolius, žaidė žaidimus, kuriuos paruošė ikimokyklinio ugdymo mokytojos Laima Lapinskienė ir Ulijana Vingilienė. Ugdytiniai prisiminė medžių pavadinimus, tyrinėjo obuolius, klausėsi, kaip barška jų sėklelės. Sužinojo, kodėl obuolius valgyti sveika.

Vėliau vaikai ragavo įvairiausių patiekalų pagamintų iš obuolių: pyragą, uogienę, traškučius, sūrį, skanavo džiovintus obuoliukus, gėrė obuolių kompotą. Patys sulčiaspaude spaudė ir ragavo obuolių sultis, į kepimo skardą dėliojo obuoliukus. Kol raudonšoniai kepė, mažieji iš kaštonų ir gilių dėliojo mozaikas, džiaugsmingai pozavo „Obuoliuko fotosesijoje“. Iškeptus ir rūpestingai supakuotus obuoliukus vaikai parnešė ir namiškiams.

Ne veltui senolių išmintis sako, kad obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną. O mums suteikė žinių ir begalę gerų emocijų

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ina Visickienė