Naujienos

Vėlinių skaitymai Upytėje

Posted

Lapkričio 2 dieną į Upytės šv. Karolio Boromiejaus bažnyčią maldoje kartu pabūti su savo artimaisiais, prisiminti ir pagerbti išėjusius į amžinybę rinkosi tikintieji.

Šventoriuje ateinančius pasitiko gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ moterys, kurios priminė, kad tamsiuoju paros metu kelyje būtinai reikia dėvėti atšvaitus ir neturintiems juos dovanojo: kam pakabuką, kam šviesą atspindinčią juostelę, kam krepšį, o vaikus nudžiugino atšvaitais – žaisliukais ir knygelėmis. „Upytės žemė“ aštuntą kartą dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir stengiasi šviesti bendruomenės narius saugaus eismo klausimais.

Šv. Mišios buvo neįprastos, nes jų metu Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai skaitė savo ir draugų kūrybą Vėlinių tema. Paprastos, bet labai nuoširdžios vaikų eilės šildė klausančiųjų širdis. Mokytoja Dalia Greviškienė skaitymus baigė poeto kunigo Leonardo Andriekaus eilėraščiais „Vėlinės“ ir „Vėlės“.

Bendra malda, vargonų muzika, žvakių liepsnelės ir smilkstančių smilkalų kvapas teikė palaimą ir stiprybę dvasiai, o šviesios akimirkos – viltį, kad išėjusieji laimingai eina savo keliu.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė