Naujienos

Paukščiai grįžta namo

Posted

Kovo 21-ąją minint Pasaulinę miškų dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo Krekenavos girininkijos organizuotoje inkilų kėlimo šventėje „Paukščiai grįžta namo“.

Anot miškininkų, kiekvieną pavasarį žmonės kelia inkilus įvairiose vietose – soduose, parkuose ar gyvenamųjų namų kiemuose. Valstybinių miškų urėdija kviečia inkilus kelti ir miškuose, kadangi jie padeda užtikrinti darnaus miško gyvavimą. Vaikai ne tik padėjo girininkams kelti jų pagamintus namelius paukščiams, tačiau sužinojo kokiuose medžiuose keliami inkilai, kokie paukščiai juose gyvena vasarą, o kas apsistoja žiemą, kodėl reikia valyti inkilus, į kurią pusę turėtų būti atsukta inkilo landa. Miške mokiniai įdėmiai stebėjo atgimstančią gamtą, džiaugėsi pirmaisiais žibuoklių žiedais. Susirinkę prie laužo vaišinosi girininkų virta arbata ir sausainiais.

Šiuo renginiu siekiama ugdyti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į supančią aplinką, atkreipti dėmesį į miškų saugojimo svarbą. Džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo prasmingoje šventėje ir įgijo gerų patirčių.

 

Pradinių klasių mokytoja Aušrinė Garuckienė