Naujienos

Pavasarį ir akmuo kruta

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje nuo pat ankstyvo pavasario vyko aplinkosauginiai renginiai. Žemės mėnuo prasidėjo pokalbiu apie gamtosaugą su Krekenavos regioninio parko direkcijos vyriausiuoju specialistu Juliu Augliu.
Vis labiau pavasarėjant norisi tvarkytis aplinką. Pradinukai į maišus sukrovė sausas šakeles, nušlavė takelius, vyresnieji grėbė seną žolę ir samanas, lygino duobutes, tvarkė gėlyną, rinko šiukšles pakelėje iki Čičinsko kalno, Linų muziejaus ir kitose Upytės vietose.
Nemažai mokinių prisidėjo prie akcijos „Rūšiuoju ir rūpinuosi“. Dėkojame 3 klasės mokinei Jogilei Abloževičiūtei ir jos šeimai, pristačiusiai 275 kg makulatūros. Popierių galima perdirbti ir net keletą kartų pakartotinai panaudoti. Gamtosaugininkų teigimu, kiekviena surinkta makulatūros tona išsaugo 17 medžių. Mokykla antrinių žaliavų priėmimo ir tvarkymo įmonei „Antraža“ pristatė daugiau kaip toną makulatūros.
Dalyvaudami nacionalinėje „Žaliojoje olimpiadoje“ mokiniai gilino žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse. Panaudoję įvairias atliekas vaikai suklijavo koliažus, įsirengė poilsio kampelį – iš plastikinių butelių pasigamino mažas minkštas kėdutes, iš kartoninių dėžių – lentynas knygoms, rūšiavimo konteinerius smulkioms šiukšlėms, Upytės amatų centre sukūrė įdomias dekoracijas iš senų nebenaudojamų knygų. Pastangos buvo pastebėtos ir gegužės 17 dieną mokyklos komanda pakviesta į „Žaliosios olimpiados“ pusfinalį Šiauliuose.
Gamta mums teikia vandenį, maistą, orą – nuo mažų dienų turime saugoti ją, kad Žemėje būtų gera gyventi ir po daugelio metų.

Direktorė Jurgita Zalatorienė