Naujienos

Pažintinė išvyka į Šiaulius

Birželio 15 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai, jų tėveliai ir pedagogai surengė tradicinę pramoginę-pažintinę išvyką į Šiaulių kraštą. Kelionės metu mažieji aplankė Katinų muziejų. Apie dešimt tūkstančių katinėlių, sukurtų iš porceliano, gintaro, keramikos, krištolo, marmuro, metalo, medžio, lankytojus pasitiko spalvotuose vitražuose, laiptų turėklų, kėdžių ornamentuose, ant šviestuvų, dailininkų paveiksluose, vaikų piešiniuose. Čia pat įsikūrusiame Šiaulių Jaunųjų gamtininkų centre stebėjome dekoratyvinius paukščius, roplius, graužikus, sužinojome apie gyvūnėlių veisles, poreikius, priežiūrą.]
Šiuolaikinio miesto apsuptoje etnokultūros, tradicinių papročių ir pramogų erdvėje – Žaliūkių malūnininko sodyboje dalyvavome edukacinėje programoje ,,Piemenėlių vargai ir pramogos“. Kerdžiaus ragas užsiėmimo dalyvius, tapusius piemenėliais, sukvietė prie laužo. Sužinojome įvairių dalykų apie ganiavą senajame kaime. Piemenų vyresnysis parodė, kaip buvo daromi mediniai lumzdeliai, skudučiai, medžio žievės švilpynės, šiaudo birbynės, bandėme jais raliuoti. Daugelis vaikų nustebo paragavę lauže keptų bulvių –  buvo ne tik neįprasta, bet ir labai gardu.
Pažaidę tradicinių piemenėlių žaidimų „Lenktynės su maišais“, „Paslėptų daiktų ieškojimas“, „Muštukas“, susibūrėme prie XIX a. antros pusės Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinio – Žaliūkių vėjo malūno bendriems pietums ir pasidžiaugėme, kad šiame edukaciniame užsiėmime piemenėlių vargai nedideli, o pramogos – smagios.
Pakeliui į namus užsukome į Šeduvos technologijos ir verslo mokymo skyriaus žirgyną. Aplankėme pievose besiganančius anglų grynakraujus jojamuosius, Budiono, Hanoverio, bei Trakėnų veislės žirgus. Dailūs ir jaukūs ristūnai leidosi glostomi, vaišinosi Emos, Eimio ir Osvaldo atvežtomis morkomis. Žirgyno darbuotojai pakvietė vaikus apžiūrėti uždaro tipo maniežą ir arklides. Sužinojome, kad skambiais vardais pavadintus žirgus puoselėjantis Šeduvos žirgynas bendradarbiaudamas su Lietuvos gyvulininkystės institutu siekia atkurti ir išsaugoti Žemaitukų arklių veislę. Sportininkai su eikliausiais žirgais sėkmingai dalyvauja įvairiose žirginio sporto varžybose.
Pažintinės išvykos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai visuomet labai laukia. Mažieji smalsuoliai atviri pasauliui ir naujovėms, stebėdami aplinką, ją tyrinėja visais pojūčiais: čiupinėja, uosto, ragauja, girdi, mato. Turiningai praleista diena netradicinėse edukacinėse erdvėse skatina domėtis, pažinti, tyrinėti, patirti bendravimo ir atradimo džiaugsmą.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Rūta Zalatorienė