Naujienos

Bėkime į vasarą drauge

Birželio pirmosiomis dienomis Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla pradėjo vykdyti Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą vaikų vasaros poilsio stovyklą pradinių klasių mokiniams „Bėkime į vasarą drauge 2017“.
Susipažinę su stovyklos programa, sukūrę taisykles, mokiniai greitai įsitraukė į veiklas: iš popieriaus lankstė įvairias figūras, mergaitės kūrė lėlių drabužius, berniukai – mašinų modelius, gamino vėjo malūnėlius, mokėsi judriųjų žaidimų, dainavo ir šoko. Upytės bibliotekoje vaikai skaitė knygeles, inscenizavo pasakas, įvairiomis priemonėmis piešė jų veikėjus ir parengė darbelių parodą.
Upytės tradicinių amatų centre vaikai lipdė darbelius iš molio – visiems norėjosi sukurti nepakartojamą, gražiausiai išpūstą, dailiausiais raštais papuoštą indą. Kai kūrybinis procesas buvo baigtas, beliko laukti, kada gaminiai bus išdegti – sutvirtės ir taps atsparūs drėgmei, o tada pasiimti ir džiaugtis savo sukurtu keramikos dirbiniu.
Pašilių stumbryne kai kurie stovyklautojai pirmą kartą pamatė didžiausius Lietuvos gyvūnus – stumbrus. Klausydami girininko pasakojimo apie jų elgseną, maitinimąsi ir jauniklius, glostė stebėtojų tvoros pusėje vaikštinėjantį draugišką ožį. Pažintiniame take susipažinę su kitais gyvūnais ir paukščiais, į mokyklą grįžo pilni įspūdžių.
Apsilankymas Lietuvos liaudies buities muziejuje po atviru dangumi Rumšiškėse – daugeliui pati įdomiausia diena. Stengdamiesi pastebėti Lietuvos regionų buities skirtumus, klausydami muziejininkų pasakojimų, ilgėliau stabtelėjo Dzūkijos kaime – vienoje sodyboje vaikščiojo kojūkais, kitoje dzūkas valstietis pamokė šaudyti lankais ir pūsti skerdžiaus ragą.
Stovykla baigėsi Panevėžyje, kur įrengtos „Orangutano“ laipynių trasos. Užsisegę saugos įrangą, išklausę instruktažą, išbandę mokomąją trasą, vienas kitą padrąsindami vaikai lynais ėjo nuo aikštelės iki aikštelės medžiuose, kabarojosi kabančiais rąstais ir įveikė kitas kliūtis, reikalaujančias fizinių jėgų, susikaupimo ir koordinacijos. Išbandę jėgas ir nugalėję savo baimes, daugelis džiaugėsi aktyvia pramoga seniausiame Panevėžio Skaistakalnio parke.
Žaisdami ir keliaudami, atlikdami kūrybinius darbus, vaikai turiningai leido laisvalaikį, įgijo žinių, mokėsi bendradarbiauti ir padėti vienas kitam.

Projekto koordinatorė mokytoja Rūta Grybienė