Mokausi plaukti

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 7–12 metų mokiniams vasara prasidėjo Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuro finansuojama vaikų vasaros poilsio stovykla „Mokausi plaukti“, kurios tikslas formuoti ir lavinti laikyseną, mokytis plaukti, saugiai elgtis vandenyje.
Pirmą stovyklos dieną susipažinę su saugaus elgesio vandenyje taisyklėmis, gavę stovyklos „Varliuko“ kortelę-talismaną, vaikai išmoko „varliukų dainelę“ ir padarė mankštą. Nupiešę savo sportuojančią šeimą, išbėgo į mokyklos sporto aikštyną, kuriame reikėjo šokinėti su kamuoliu, taikliai mėtyti žiedus, bėgti su maišais „į malūną“, rasti paslėptus daiktus, sviesti ietį, „plaukti laiveliu“, dalyvauti virvės traukimo rungtyje. Šešias dienas, iš ryto papusryčiavę, su muzika linksmai pakvaksėję ir pasimankštinę, stovyklautojai Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro baseine mokėsi plaukti. Vieniems sekėsi geriau, kiti tik su plūdurais kapstėsi vandenyje, tačiau vaikams buvo linksma ir jie kasdien vis geriau laikėsi vandens paviršiuje.
Išmokę plaukti arba patobulinę plaukimo įgūdžius, aktyviai praleidę laiką bendraamžių būryje, džiaugėsi, kad vasaros atostogos tik prasideda ir daugybė nuotykių dar laukia ateityje.

Projekto koordinatorė mokytoja Rasa Sikarskienė