Naujienos

Programa, išmokiusi mylėti

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvavo Žemės ūkio ministerijos programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro organizuotoje Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, kuri skatino vaikus ir jaunimą domėtis gyvulininkyste.
Programoje dalyvaujančios ugdymo įstaigos buvo aprūpintos mokomąja medžiaga ir priemonėmis, o mokyklos dalyvės stengėsi mokinius supažindinti su įvairiomis gyvulininkystės šakomis. Mokiniai apsilankė UAB Upytės eksperimentinio ūkio galvijų fermose ir bityne, ekologiniame Aurimo Bezaro avininkystės ūkyje Ėriškių kaime, Daivos Zavadskienės žirgyne Molainiuose, klausėsi gyvulininkystės specialistų, atliko užduotis pratybų sąsiuviniuose, kūrė meninius darbus.
Ugdymo įstaigas, kurioms sekėsi geriausiai, rugsėjo 30 dieną organizatoriai pakvietė į nugalėtojų apdovanojimo renginį. Atvykusius pasitiko linksmai rankomis mojuojanti, šokinėjanti „karvutė“. Mokiniai džiaugėsi pamatę renginio vedėją „radistą“ Rolandą Mackevičių, kuris niekam neleido nuobodžiauti. Renginio dalyvius linksmino vaikų šou grupės „Saulės vaikai“ ir „Original copy“. Kai Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kvietė programos nugalėtojus, visi klausė sulaikę kvėpavimą ir džiaugėsi išgirdę savo mokyklos pavadinimą. 5–8 klasių tarpe užėmę trečią vietą, apdovanoti padėkos raštu ir atminimo dovanomis, pasistiprinę karštais pietumis, suvalgę šventinio torto gabalėlį, padėkoję organizatoriams už puikią šventę, visi patraukė link modernaus žirgyno. Stebėdami dailiojo jojimo ir sportinių elementų derinius, vaikai negailėjo plojimų žirgo ir jojiko duetui.
Programoje dalyvavę mokiniai susipažino su Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis ir saugomomis senosiomis ūkinių gyvūnų veislėmis. Norisi tikėti, kad matydami žmonių rūpinimąsi gyvūnais, patys juos stebėdami ir paliesdami, pajuto tą ypatingą žmogaus ir gyvūno ryšį, dėl kurio, anot žymios JAV antropologės Pat Shipman, žmonija tapo dominuojančia Žemėje rūšimi, gebančia kalbėti, suprasti ir užjausti.

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė