Naujienos

Projektas „Skaitykime kartu“

4 klasės mokiniai įkūrė Skaitytojų klubą. Nutarė skaityti knygelę Danės Griganės „Šarka“ – prisiminimų apysaka iš „Vaikų bibliotekėlės“. Šią knygelę pasirinkome todėl, kad visi ją turėjome, t. y. buvome gavę dovanų už dalyvavimą piešinių konkurse. Ši knyga – šeštojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2018 m.) trečiosios premijos laimėtoja, išleista 2022 metais. Su šia knyga rankose galima klajoti po Vilnių – smagiai pakeliauti pokario mergaitės Simos takais.
Ketvirtokai šią knygelę skaitė namuose beveik dvi savaites. Po to labai norėjome kalbėtis, aptarti kas skaitoma ar jau perskaityta. Per lietuvių k. pamokas aiškinomės, kad viskas teisingai būtų suprasta – uždavinėjo vieni kitiems klausimus ir laukė išmintingo atsakymo. Pasiskirstė skaitytojų vaidmenis: sąsajų ieškotojas, klausimų kūrėjas, teksto ekspertas, dailininkas, apibendrintojas, žodžio meistras. Po to sekė įdomiausios ar įsimintiniausios vietos iliustracija. Vyko nupieštų iliustracijų aptarimas.
Ši knyga – tartum laiko mašina, padedanti mums apsigyventi praeityje ir ją suvokti. Tai buvo vaikams nauja patirtis.

Mokytoja Danguolė Maslauskienė