Stumbriukų krikštynos

Spalio 2 dieną, linksmai nusiteikę, antrokai ir ketvirtokai, išvyko į Pašilių stumbryną. VĮ Valstybinių miškų urėdijos Panevėžio regioninis padalinys kvietė kartu atverti atnaujinto Pašilių stumbryno duris bei sudalyvauti vardynose ir išrinkti vardus dviems šiemet pasaulį išvydusiems stumbriukams.
Vyriausiasis stumbrininkas pasveikino visus atvykusius, padėkojo statybininkams, kurie įteikė jam simbolinį atidarymo raktą. Į visus susirinkusius kreipėsi ir Aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas, kuris palinkėjo linksmų ir įdomių vardynų.
Kadangi šiemet patelės atsivedė tik du jauniklius, tai reikėjo išrinkti tik du vardus. Vaikai skubėjo galvoti ir kuo greičiau užrašyti stumbriukui vardą, kuris prasideda raidėmis Gi-. Buvo labai smagu, kai stumbrininkas, burtų keliu ištraukė ir paskelbė ketvirtokės Sofiios sugalvotą vardą- Gibradimas. Mergaitei buvo įteikta padėka ir dovanėlės.
Visą laiką vaikus kvietė žaisti, šokti, linksmintis animatorės Pepė Ilgakojinė ir meškutis. Vardynose neapsieita ir be vaišių. Visi gėrė ir mėgavosi žolelių arbata, gardžiavosi saldumynais. Nepamiršti buvo ir stumbrai. Jiems vaikai iš savo atsivežtų daržovių ir vaisių sudėjo gražų tortą.
Šio renginio metu mokiniai apžiūrėjo stumbrus,palygino, kaip atrodo jaunas ir jau suaugęs, sužinojo kaip jie auginami, ką ėda. Pabendravo su kitų mokyklų mokiniais. Išbandė save įvairiose žaidimuose. Grįžo į mokyklą pilni įspūdžių ir sakė, kad pradės laukti kitų metų stumbriukų vardynų.
Vyr. mokytoja Aušrinė Garuckienė