Sudie mėsai

Užgavėnių „karnavalas“, išvertus iš lotynų kalbos, reiškia „sudie mėsai“ (carne vale). Tai tradicinė šventė, kurios kasmet labai laukia ir jai ruošiasi mokyklos pradinių klasių mokiniai.

Šį antradienį žiema, tarsi nujausdama artėjantį galą, nuo pat ryto sutelkė paskutines jėgas ir šalčiu bei vėju bandė įkalinti žemę. Vis tik šventei besiruošiančių vaikų tai nė kiek neišgąsdino ir į renginį suėjo, sulėkė, suvažiavo visi kaukėti ir „maliavoti“.

Užgavėnių linksmybės prasidėjo ketvirtokų menine programėle, scenoje pasirodė persirengėliai – muzikantas, čigonė, velniai, žydas, ožys, gervė, daktaras su svarbiausiais Užgavėnių personažais – Lašininiu ir Kanapiniu. Jie papasakojo vaikams apie Užgavėnių papročius. Tradiciškai vyko Lašininio kova su Kanapiniu dėl „valdžios“.

Po to buvo šokama, dainuojama, žaidžiami įvairūs sportiniai žaidimai, kuriuose rungėsi komandos. Šiek tiek smagiai patrepsėjus, pasportavus, nuvargus atėjo metas ir pilvui malonumą suteikti. Mūsų laukė karšta arbata ir gardūs blynai, kuriuos iškepė šauniosios valgyklos šeimininkės.

Linksma šventė baigėsi mokyklos kiemelyje, kur buvo sudeginta Morė. Išsiskirstėme tikėdami, kad pavasaris neužtruks ateiti ir nudžiugins mus pirmaisiais pavasario žiedais, nes per Užgavėnes persirengėliai tikrai padirbėjo iš peties, varydami žiemą lauk.

Pradinių klasių mokytoja Rasa Sikarskienė

SAM_1632 SAM_1631 SAM_1629 SAM_1595SAM_1625 SAM_1619 SAM_1593 SAM_1580  SAM_1566SAM_1560SAM_1576 SAM_1536 SAM_1542 ?????????? ???????????????????? ?????????? ?????????? ?????????? ???????????????????? ?????????? ?????????? ?????????? ???????????????????? ?????????? ?????????? ?????????? ????????????????????