Naujienos

Sveikos gyvensenos ir aplinkosaugos diena

Sveikos gyvensenos ir aplinkosaugos renginiai vyko dvi dienas. Balandžio 8 dieną per šeštą pamoką visi 5–10 klasių mokiniai susirinko aktų salėje. Pasidalinome į dvi grupes. Vieni su chemijos mokytoja ėjo gaminti vaisių vėrinėlių asorti, kiti dalyvavo viktorinoje, kurią parengė biologijos mokytojas. Reikėjo prisiminti, ko išmokome per pamokas. Po viktorinos į salę mergaitės atnešė savo pagamintus vaisių vėrinėlius. Ko tik čia nebuvo – ant lėkščių puikavosi ežiukai, varlytės, kirmėlaitės… Valgėme vaisius ir žavėjomės mokytojos ir mokinių išmone.
Balandžio 12-oji prasidėjo pradinių klasių mokinių kvadrato varžybomis ir linksmosiomis estafetėmis, po kurių visos mokyklos mokiniai pabiro po Upytės kaimelio gatves. Mažiausieji tvarkėsi prie mokyklos: pirmokės mergaitės surinko kankorėžius, antrokai aplakstė visą pievą prie Upytės tradicinių amatų centro teritorijos rinkdami šiukšles. Trečiokai atnaujino gėlyną prie paradinių mokyklos durų – visus ateinančius į mokyklą pasitiks geltonžiedės mergaičių pasodintos našlaitės. Beržyną po žiemos vėjų, kurie aplaužė berželių šakeles, sutvarkė ketvirtos klasės mokiniai. Penktokai-aštuntokai tradiciškai sutvarkė Upytės piliakalnį, surinko šiukšles pakelėje į Stultiškių linų muziejų. Futbolo aikštyną naujam sezonui ruošė devintokai, padedami kūno kultūros mokytojo. Patys vyriausieji tvarkė ežerėlio pakrantę. Baigiantis darbams, Upytėje nušvito saulė, tarsi džiaugdamasi sutvarkyta aplinka. Po tiek atliktų darbų visų kieme laukė pietūs, kuriais vaišino valgyklos darbuotojos. Pasistiprinę ir pasidžiaugę tvarkingesne aplinka visi sugužėjo į mokyklos sporto salę. Čia mus pasitiko mokyklos šokėjos. Paskui laukė įdomios, nelengvos užduotys, o rezultatus asmeninėse kortelėse fiksavo reiklūs teisėjai. Visi norintieji galėjo išbandyti savo jėgas penkiose rungtyse. Šventės kulminacija tapo trenerio organizuota akcija „Nenutrūkstama estafetė dviračiu“, kurios metu aplink futbolo aikštę šventės dalyviai per 17,20 min. apvažiavo 100 ratų.
Baigiantis šventei, žinoma, laukė apdovanojimai. Kadangi dalyviai buvo aktyvūs, stengėsi pasiekti kuo geresnių rezultatų, tai ir dovanų sulaukė visi. Padėkoję vieni kitiems, pasidžiaugę puikiu pavasariniu oru, ėjome namo širdyse jausdami, kad kartu mes galime daug.

5 kl. mokinės Agnė Zalatorytė ir Laisvė Liaugminaitė