Naujienos

Tautiškumo mėnuo mokykloje

1918 m. vasario 16 d. tauta galų gale atsiduso tapusi nepriklausoma. Mūsų laisvei jau virš 100 metų! 106. Šią valstybingumo šventę iškilmingai paminėjo visa mokyklos bendruomenė. Mokyklos erdvės papuoštos tautine atributika, mokinių piešiniais Laisvės tema. Šventinio renginio metu skambėjo jautrūs poezijos žodžiai, lydimi muzikos garsų. Kartu su pirmos klasės mokiniais ir muzikos mokyklos dainininkais dainavo visi susirinkusieji. Šią dieną vainikavo šventinė eisena prie Nepriklausomybės paminklų Upytės miestelio centre. Prie senojo paminklo bažnyčios šventoriuje ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai deklamavo eilėraštukus, visi sugiedojome Lietuvos himną.
Žalios, geltonos, raudonos, mėlynos, geltonos – tokių spalvų deriniais pasipuošusi mokykla sulaukė Nepriklausomybės atkūrimo dienos – kovo 11-osios. Pilietiškumo pamokos, klasių valandėlės, istorinių knygų parodėlės ir šventinis koncertas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai senelių namuose Ėriškiuose „Samanota pieva“. Vyresniųjų klasių mokiniai skaitė eiles, pirmokai šoko, dainavo, o Panevėžio rajono muzikos mokyklos Upytės skyriaus mokiniai atliko koncertinę programą. Minint 34–ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – 1990 m. kovo 11-osios – metines, visi kartu: seneliai, vaikai, mokytojai, darbuotojai įsijungėme į pilietinę iniciatyvą „Gyvasis tautos žiedas“.
Ir pražydo diena gyvais Tautos žiedais…
Dalia Greviškienė