Naujienos

Jurginių sambūris Biržuose

Balandžio 24 dieną mūsų mokyklos maironiečiai ir keramikos būrelio nariai dalyvavo Lietuvos maironiečių Jurginių sambūryje vienoje gražiausių Lietuvos vietų Biržuose, kur didinga Radvilų pilis-muziejus, prieš ežerą pylimų įtvirtinimai, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, dirbtinis Širvėnos ežeras, per kurį nutiestas 525 metrų tiltas.

Sambūris prasidėjo šv. Mišiomis, skirtomis jaunimui Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, po kurių maironiečių eisena pasuko į Biržų krašto muziejų „Sėla“. Sambūrio dalyviams buvo surengta edukacinė pamoka Biržų pilyje, kurioje mokiniai galėjo apžiūrėti muziejaus eksponatus. Daugelį sudomino instaliacija, vaizduojanti 1704 metų Biržų pilies apgultį ir jos gynėjų lietuvių pasidavimą švedams. Kareiviška košė, rateliai, dainos, šokiai, poezija, bendravimas – tai Jurginių šventė!

Maironiečių būrelio vadovė Dalia Greviškienė

 

 

DSC03266 DSC03267 DSC03268 DSC03269 DSC03263 DSC03264