Naujienos

Kalėdiniais meduoliais kvepiantis laukimas

Pasaulyje nėra kito tokio konditerinio kepinio, kuris labiau simbolizuotų Kalėdas nei meduoliai. Šio deserto istorija siekia senovės laikus. Retas šiandien įsivaizduoja savo didžiąsias žiemos šventes be meduolių, papuoštų saldžiu glajumi, kepimo.
Gruodžio 3 dieną, nuo pat ankstyvo ryto, Upytės Antano Belazaro mokykla pakvipo medumi, muskato riešutais, cinamonu ir gvazdikėliais. Klausydamiesi mokytojos Laimos Kiškienės pasakojimų apie Šv. Kalėdų laukimo tradicijas ir papročius mokiniai minkė ir kočiojo meduolinę tešlą, iš kurios gamino įvairiausių formų sausainius. Plakė baltutėlį it sniegas glajų, kuriuo puošė iškeptus meduolinius sausainius.
Stebuklingas Kalėdų laukimas ir būvimas kartu mokiniams suteikė galimybę džiaugtis akimirkomis, čia ir dabar gimstančiomis jaukiomis istorijomis, gardžiausiais skoniais ir šilčiausiomis šypsenomis.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė