Naujienos

Kaziuko mugė darželyje

Posted

     Šv. Kazimiero, arba kovarnio diena nuo seno yra viena ryškiausių pavasario kalendorinių švenčių, skirtų bundančiai gamtai pašlovinti ir pristatyti išmoningus liaudies meistrų rankų darbo gaminius.

     Integruotas etninės kultūros ugdymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje padeda vaikams suvokti savo vaidmenį šeimos, giminės, bendruomenės ir tautos gyvenime, skatina perimti paprotines elgesio normas, puoselėti ir tęsti socialinėje terpėje susiformavusias tradicijas, suvokti jų kaitą ir dėsningumus.

     Kovo 6 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje klegėjo Kaziuko turgus. Auklėtoja Ulijana Vingilienė, apsigaubusi kovarnio juodumo apsiaustą, klausinėjo salėje susirinkusių vaikučių, koks dabar metų laikas, kokie pavasario požymiai, iš Kaziuko ir Kazytės pintinės traukė lietuvių liaudies meistrų išdrožtą medinį šaukštą, molinį ąsotį, lininį ,,abrūsą’’, kurpiaus siūtus batus varniukams ir aiškinosi  kam tie daiktai skirti, iš ko jie pagaminti, koks meistras galėjo tai sukurti. Kai visos lauktuvės buvo apžiūrėtos, vaikai žaidė lietuvių liaudies ratelius, dainavo daineles. Smagiai apskrieję ratą savos gamybos arkliuku, mažieji šventės dalyviai išskubėjo  į ,,Kaziuko’’ turgų. Stalai ,,lūžo’’nuo  su tėveliais namuose ir auklėtojomis grupėse gamintų įmantriausių darbelių – kiškučių, dailių  popierinių krepšelių, gėlių žiedų Velykiniam stalui papuošti, mamyčių keptų saldžių grybelių, spurgų, sausainėlių.

   Turguje mažieji pirko patikusį kūrinėlį, bandė pasiūlyti, pagirti savo atsineštą darbelį, o kai ką ir už šypseną, ar gražų žodį atidavė. Lauktuvių krepšeliuose vaikai nešėsi  ne tik uždirbtų pinigėlių – saldainėlių, bet ir daug puikios pavasarinės nuotaikos, gyvenimiškos patirties, mugės grožybių, kuriomis papuoš namus ir pradžiugins namiškius

                                  Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja  Rūta Zalatorienė

20150306_114000 20150306_110134 20150306_110702 20150306_112235 20150306_113637