Naujienos

Kiaušinių marginimas Upytės tradicinių amatų centre

Posted

Kovo 19 dieną antrokai ir ketvirtokai išsiruošė į Upytės tradicinių amatų centrą. Oras buvo gražus ir šiltas, švietė skaisti saulutė, danguje plazdeno vyturėlis.

Mus pasitiko miela amatų centro direktorė. Ji mums papasakojo, kad su kadagio šakele sekmadienio rytą reikia padaužyti per plikas vietas, kad kitus metus būtum sveikas, pačiam susitvarkyti namus. Paaiškino, ką reiškia spalvos, kuriomis dažo kiaušinius: juoda reiškia žemę, raudona – gyvybę, žalia – augalus, mėlyna – dangų. Rodė filmuką, kaip senovėje dažydavo margučius. Papasakojo padavimą kaip atsirado žemė: paukštis ant nugaros pasidėjo kiaušinį, jis nukrito ir suskilo į dvi puses – gerąją ir blogąją. Iš kiaušinio lukšto pasidarė žemė.

Centro direktorė mokė, kaip dažyti kiaušinius su vašku. Iš pradžių nesisekė, bet po kelių bandymų pavyko. Mes dirbome labai kruopščiai ir noriai. Išvaškuotus kiaušinius merkėme į maistinius dažus. Aš merkiau į raudonus dažus, nes man ši spalva labiausiai patiko. Mus nufilmavo „Gerų naujienų“ televizija, reportažą galėsime pamatyti prieš Velykas internete adresu: http://gntv.lt.

Pamokėlė labai patiko. Mes išmokome gražiai dažyti kiaušinius. Namo parsinešiau margą kiaušinį, nuotaika buvo tiesiog puiki.

Ketvirtos klasės mokinė Laisvė Liaugminaitė

DSC01783 DSC01789 DSC01792 DSC01793 DSC01795 DSC01798 DSC01802 DSC01803